marca
İspanya kaynaklı “Marca” sitesinin haberine göre Euroleague’de takım çalıştıran baş antrenörler NBA’in radarına girdi.

San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich’in başarılı Avrupa tarzı, NBA genel menajerlerinin dikkatini Avrupalı antrenörlere yoğunlaştırıyor.

Popovich’in San Antonio’daki yardımcılarından biri de İtalyan Ettore Messina… Messina ayrıca Gregg Popovich’in olmadığı maçlarda Spurs’ün başında sahaya çıkarken 2016 NBA All Star organizasyonundaki Rising Star maçında Dünya Karması’nı yönetmişti. Öte yandan İspanyol Jordi Fernandez Denver Nuggets’ın, Hırvat Neven Spahija da Atlanta Hawks’ın teknik heyetinde yer alıyor.

Şu anda Darüşşafaka Doğuş’un başındaki David Blatt ise Maccabi Tel Aviv ile Euroleague şampiyonluğu yaşadıktan sonra 2014-2016 yılları arasında Cleveland Cavaliers’ta görev yapmıştı.

Marca’ya göre NBA’in dikkatini çeken Avrupalı antrenörler arasında Bamberg’i çalıştıran İtalyan Andrea Trinchieri, CSKA Moskova’yı çalıştıran Yunan Dimitris Itoudis ve Real Madrid’i çalıştıran İspanyol Pablo Laso yer alıyor. Itoudis ve Laso’nun takımlarıyla sözleşmeleri devam ederken Trinchieri ise bu sezon sonunda serbest kalacak.