Son Fenerbahçe Doğuş-Anadolu Efes maçında yaşananlardan sonra ilk kez PTT Erkekler Türkiye Kupası basın toplantısında bir araya gelen Ergin Ataman ile Zeljko Obradovic’e yaşanan olay ile ilgili sorular soruldu.

Fenerbahçe Doğuş koçu Zeljko Obradovic, “Biz sözümüzü sahada söylemek istiyoruz, bizim konuşma tarzımız bu. Umarım takımımız sahada bunu göstermek için hazır olacaktır. Ben bunun bir parçası değilim. 26 yıldır koçluk yapıyorum, sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa’da yaptım. İnsanlara her zaman saygı göstermişimdir. Bunu yapmaya devam edeceğim. Ama eğer herhangi bir şekilde bana saygı gösterilmezse, bana saygı göstermeyene ben de saygı göstermem. Benim için konu kapandı” açıklamasını yaparken, bu beyanatın ardından söz alan Anadolu Efes koçu Ergin Ataman ise, Obradovic’in adını ağzına almadan şu açıklamaları yaparak konuya noktayı koydu:

“Ben bununla ilgili görüşümü maçtan sonraki basın toplantısında vermiştim. Hatırlarsınız Sayın Fenerbahçe’nin baş antrenörü orada ‘no comment’ demişti. Ben de bugün burada ‘no comment’ diyip olayı kapatıyorum.”