udoh
Ekpe Udoh De Colo’ya meydan okudu.

Geride bıraktığımız sezon gösterdiği performansla kısa sürede Fenerbahçe taraftarının sevgilisi haline gelen Ekpe Udoh, daha önce yapmış olduğu iddialı açıklamalarla gündeme gelen ve son Euroleague şampiyonu takımın MVP’si olan Nando De Colo’ya meydan okudu.

Milliyet’e vermiş olduğu röportajda konuşan yıldız pivot “Dostça rekabet yaşayacağız. Ama onun unvanını ele geçireceğim” iddiasında bulundu. Udoh, ayrıca neden Fenerbahçe’de kaldığını da açıklarken, taraftara da mesaj göndermeyi ihmal etmedi. İşte o röportajın önemli satır başları:

Neden Fenerbahçe’de kaldı?

“Kalma kararına gelince; yüksek seviyede basketbol oynama şansımın olması, iki transferimizin dışında aynı takımla devam etmemiz, buradaki ilişkilerim, taraftarlarımızın mesajları ve yarıda kaldığımız bir işimizin olduğunu bilmek… Bunları yan yana koyunca, burada kalmam gerektiğini düşündüm.”

De Colo için geliyorum!

“Üzerine eklemeye devam edeceğim. Özellikle geçen seneki Final-Four’u kaybediş şeklimize baktıktan sonra kendi eksiklerimi de gördüm. Çok daha farklı olacak. Özellikle Nando De Colo için geliyorum. Onun titrine sahip olacağım. Şu anda en tepede o var. Yaşayacağımız dostça rekabetten sonra o yere ben oturacağım. Kendimi buna hazırlıyorum ve başaracağıma inanıyorum”

Bu ülkeye Euroleague şampiyonluğu mutluluğu yaşatmak istiyorum

“Türkiye’deki Final Four’da mücadele etmek, geçtiğimiz sezon son anda kaybettiğimiz şampiyonluğu Türk basketbolseverlerin önünde kazanmak inanılmaz bir şey olur. Bu ülkeye o mutluluğu yaşatmayı gerçekten istiyorum. Bunun için de elimden geleni yapacağım. Takımdaki herkesin de benim gibi düşündüğüne eminim.”

U13 takımı ile idmana çıktı

“Çok değişik bir tecrübeydi benim için. O gün tek başıma idman yapmaya gelmiştim. Sahanın diğer yarısında da onlar çalışıyordu. Isınma yaparken, birlikte yapalım istedim. Bunun onlar için de bir jest olacağını düşündüm. Daha sık yapabilirim aslında bunu vakit buldukça. İki tarafın da güzel vakit geçirdiğini düşünüyorum.”

Taraftara mesaj

“Taraftarımızın sevgisinin farkındayım. Ben de onları çok seviyorum. Geçtiğimiz sezonki desteğin artarak sürmesini istiyorum. Onlara vereceğim mesaj; yeni ve güzel bir sezon için kemerlerinizi takın, siz de iyi hazırlanın. Müthiş bir yıl olacak.”