Toronto Raptors, Golden State Warriors’ın evinde üst üste ikinci galibiyetini alarak, NBA Finallerinde 3-1 öne geçti ve organizasyon, tarihinin ilk şampiyonluğuna bir galibiyet uzakta.

Maç sonrası Raptors koçu Nick Nurse ve guard Kyle Lowry’nin yanı sıra, Warriors oyuncuları Stephen Curry ve Draymond Green de bazı açıklamalarda bulundu.

“HENÜZ BİR ŞEY YAPMADIK”

Lowry: “Üç maç kazandık, bu dört maçın ilki. Onların son şampiyon olduklarını ve kolay elenmeyeceklerini anlıyoruz. Bir sonraki maçta savaşa hazır bir şekilde gelecekler. Biz de bu şekilde kendimizi hazırlıyoruz. Bir sonraki maçı oynamak için kendimizi hazır tutmalıyız. Henüz bir şey yapmış değiliz.”

Toronto taraftarlarının büyük bir bölümünün, Kanada’nın ulusal marşı “O Canada”yı söylemesi konusunda, koç Nurse şu açıklamayı yaptı:

“Müthiş bir şey. Taraftarlarımız normal sezonda gerçekten iyi yolculuk yapıyorlar. Deplasmanda bununla çok karşılaşıyoruz. Gerçekten şaşırtıcı. Bu Kanada’nın takımı ve ülkenin dört bir yanından gelen Kanadalılar, özellikle Florida, Kaliforniya ya da Detroit’te oynadığımızda oralara seyahat ediyor ve planlar yapıyor.”

“NEDEN KENDİ TARİHİMİZİ YAZMIYORUZ?”

Curry ve Green ise, daha düşük modda cevaplarıyla dikkat çektiler:

Curry: “Henüz bitmedi. Şu an tabii iyi hissetmiyoruz. Bunun iki tarafında da bulunduk ve bizim için, bu seriyi tersine çevirmek için fırsatımız var.”

Green: “Daha önce de 3-1’in ters tarafında bulundum. Neden kendi tarihimizi yazmıyoruz?” (Sporx)