Los Angeles Lakers’ın yaz aylarında başka bir ‘üst düzey serbest oyuncu’ almasına yardımcı olmak için, Anthony Davis’in 4 milyon dolarlık takas bonusundan feragat etmek istediği bildirildi.

Bleacher Report’dan Arye Abraham’a göre, bir kaynak Davis’in, takas bonusundan takım için boş yer açmak amacıyla feragat etmeyi planladığını açıkladı:

“Kamuya açık konuşma yetkisi olmayan bir kaynak, Anthony Davis’in Lakers’ın üst düzey bir serbest oyuncuya iniş yolunu açması için 4 milyon dolarlık takas ikramiyesinden feragat etmeyi planladığını doğruladı.”

“LAKERS’A 32.5 MİLYON DOLARLIK YER AÇILABİLİR”

Eğer Davis takas ikramiyesinden feragat ederse, Lakers yaklaşık 27.7 milyon dolarlık bir maaş boşluğuna sahip olacak, bu da bir serbest oyuncuya maksimum kontrat yapmak için yeterli olmayacak. Eğer bonusu alırsa, LA’in maaş boşluğu 23.7 milyon dolara inecek.

Ayrıca, ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre Lakers, takası bitirmek için 30 Temmuz’a kadar beklerse, 32.5 milyon dolarlık bir maaş boşluğuna sahip olabilir. Ancak, beklenti, takasın 6 Temmuz’a kadar tamamlanması şeklinde:

“Lakers takası bitirmek için 30 Temmuz’a kadar beklerse, maaş boşluğunda 32.5 milyon dolarlık bir yer olabilir (En üst düzeyde serbest bir oyuncu barındırmak için yeterli). Lakers 30 gün bekleyerek, kapasitenin üzerine çıkmış bir ekip gibi davranacak ve drafttaki 4. seçim hakkının maaş olarak kullanılmasına izin verecek.” (Sporx)