David Blatt’ın gelişiyle önümüzdeki sezon kadroda büyük değişim yaşaması beklenen Darüşşafaka Doğuş’ta yerli rotasyonu da en az yabancı oyuncular kadar merak ediliyordu.

Darüşşafaka Doğuş bugün Mehmet Yağmur’un kontratının uzatıldığını resmi olarak açıkladı. Milli guardla 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzalandı.

Darüşşafaka Doğuş’tan konu hakkında yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“Oyun kurucumuz Mehmet Yağmur’u gelecek sezon da kadromuzda tutmak için anlaşmaya vardık. Milli oyun kurucumuzun sözleşmesini bir yılı opsiyonlu olmak üzere iki yıllığına yeniledik. Yağmur, geçen sezon ilk 5’te sahaya çıktığı Euroleague’de 14 dakika süre alıp 4.7 sayı, 1.6 asist ve 1 ribaunt ortalamalarıyla oynamıştı.

Başarılı oyun kurucu Antalya’daki A Milli Takım kampına katılmadan önce yeni sözleşmeyle ilgili düşüncelerini açıkladı:“Darüşşafaka Doğuş organizasyonunun parçası olmaya devam edeceğimden dolayı çok mutluyum. 1. Lig’e geri döndüğü günden beri bu kulüpteyim. Bu organizasyonun büyüyüp geliştiğini görmek ve tarihi başarılara imza atan kadroda yer almak benim için son derece değerli. Ayrıca David Blatt gibi dünya çapında bir coach’la çalışmak da benim icin çok önemli. 2016-17 sezonunda, geçen sezon gösterdiğim performansımın üstüne çıkmak için çalışacağım.”