darüşşafaka galatasaray
Darüşşafaka oyuncuları Galatasaray Odeabank maçını değerlendirdi.

Furkan Aldemir: 16 dk, 11 sayı, 9 ribaunt, 1 blok: “Euroleague’de Real Madrid serisinin bitmesinden sonra tek hedefimiz kaldı: Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluk. Bu akşam da ikinci yarıda geriden gelip kazandık. İlk yarıda özellikle savunmada istediklerimizi yapamadık. Hücumda da şutlarımız girmedi. İkinci yarıda savunmayı ön plana çıkararak rakibimizi yakaladık. Son bölümde de oyunun kontrolünü elimize geçirip güzel bir galibiyet aldık. Playoff’a saha avantajıyla girmek istiyoruz. Bu sebeple normal sezonun son maçlarını çok iyi oynamalıyız.”

Dairis Bertans: 19 dk, 19 sayı, 2 sayı, 1 top çalma: “Doğrusu, bir Euroleague takımına karşı zor bir maç oynadık. Maça çok düşük tempoda başladık. Bu bence biraz da geçen hafta biten Real Madrid serisinin etkisinden kaynaklandı. Ama ikinci yarıda çabuk toparlandık. Bu yarıda gerçekten çok iyi savunma yaptık. Onlara kolay sayı imkânı vermedik ve kazandık.”

Ante Zizic: 18 dk, 12 sayı, 7 ribaunt, 3 blok: “Bizim için harika bir maç oldu. Maça gerçekten çok kötü başlamıştık. İlk çeyrekte berbat bir savunma yaptık. Bu yüzden Galatasaray skorda öne fırladı. İkinci çeyrekten itibaren savunmada toparlanmaya başladık. İkinci yarıda savunmamızı daha da sertleştirdik ve farkı kapatıp öne geçtik. Bu sayede bizim için çok önemli bir galibiyet aldık.”