Clyburn
Darüşşafaka Doğuş Euroleague’e veda etti, Real Madrid Final Four’da.

Darüşşafaka Doğuş Wanamaker ve Clyburn’ün sayılarıyla maça 5-0’lık seriyle başladı. Real Madrid daha sonra Randolph ve Llull önderliğinde 11-0’lık seri yakalayınca David Blatt erken bir mola aldı. Darüşşafaka Doğuş mola dönüşü Wanamaker’ın sayılarıyla öne geçse de Randolph ve Llull’un üçlükleriyle oyunun kontrolünü yeniden ele geçiren Real Madrid 1. periyodu 24-21 önde tamamladı.

Darüşşafaka Doğuş 2. periyoda Harangody ve Zizic’in devreye girmesiyle 7-2’lik seriyle başlayıp öne geçti fakat benchten gelen Thompkins’ten iyi katkı alan Real Madrid televizyon molasına 30-28 önde gitti. Mola dönüşü yine Thompkins ile skor üreten Real Madrid farkı 8 sayıya kadar çıkarınca David Blatt molasına başvurdu. Darüşşafaka Doğuş moladan sonra yine iyi reaksiyon verdi fakat bunu oyunun geneline yayamayınca son bölümde Randolph’u devreye sokan Real Madrid soyunma odasına 45-38 önde gitti.

Real Madrid 3. periyoda iyi başladı ve farkı çift haneye çıkardı. Bunun ardından Darüşşafaka Doğuş başta Wanamaker’ın skorer oyunu olmak üzere Wilbekin ve Anderson’ın kritik üçlükleriyle oyuna tutundu. Daha sonra Taylor’dan sürpriz bir katkı alan Real Madrid, Harangody’nin Carroll’a yaptığı faul sonrası 3 atış, teknik fauller sonrası 2 atış kullanarak serbest atış çizgisinden bulduğu isabetlerle farkı açtı ve son 10 dakikalık bölüme 72-58 önde girdi.

Real Madrid 4. periyoda hızlı başlayıp farkı 17 sayıya çıkarınca David Blatt molası geldi. Darüşşafaka Doğuş bu moladan sonra sık sık potaya atak etti ve serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla farkı 8 sayıya indirince bu kez Pablo Laso mola aldı. Darüşşafaka Doğuş son bölümde mücadelesini sürdürse de serbest atış çizgisinden yine hata yapmayan Real Madrid maçı 89-78 kazanarak Final Four biletini aldı.

Periyot Skorları

1. Periyot: 21-24
2. Periyot: 17-21
3. Periyot: 20-27
4. Periyot: 20-17

Skor Dağılımları

Darüşşafaka Doğuş: Wilbekin 14, Wanamaker 25, Clyburn 11, Moerman 2, Anderson 10, Zizic 6, Bertans 8, Harangody 2

Real Madrid: Randolph 15, Fernandez 5, Doncic 11, Ayon 8, Carroll 12, Hunter 1, Llull 17, Thompkins 15, Taylor 5