muhammed-baygul
Darüşşafaka 67-59 Lokomotiv Kuban (Maç Özeti – VİDEO)

Mücadele karşılıklı isabetlerle başladı. Darüşşafaka’da Wilbekin, Lokomotiv Kuban’da Kulagin ve Qvale ön plana çıkarken temsilcimiz 1. periyodu 21-17 önde tamamladı.

Darüşşafaka 2. periyotta Wilbekin dışındaki oyuncularından katkı almakta zorlanırken Collins ve Qvale ile etkili olan Lokomotiv Kuban ilk yarının bitimine 46 saniye kala skoru 33-33’e getirdi. Kalan bölümde önce Wilbekin ardından Kartal Özmızrak ile üçlükler bulan yeşil siyahlılar soyunma odasına 39-33 önde gitti.

Darüşşafaka 3. periyoda iyi başladı ve Johnson’ın sayılarıyla ilk 6 dakika sonunda skoru 49-37’ye getirdi. Kalan bölümde Ragland’ın basketleriyle maça tutunmaya çalışan Lokomotiv Kuban karşısında Wilbekin’in serbest atış çizgisinde bulduğu isabetlerle kontrolü elinde tutan temsilcimiz son 10 dakikalık bölüme 55-45 önde girdi.

4. periyot düşük tempolu geçti. Hücumda üretken olamayan fakat savunmasıyla aradaki farkı koruyan David Blatt’in öğrencileri maçı 67-59 kazanıp seriyi 2-0’a getirerek şampiyon oldu ve gelecek sezon Euroleague’de oynamaya hak kazandı.