DeMarcus Cousins, geçtiğimiz gün The Players Tribune’da Golden State Warriors’a katılma sürecini anlatan bir yazı kaleme aldı.

Serbest oyuncu döneminde yaşadıklarını ve neden Warriors’a katılmayı tercih ettiğini açıklayan Boogie, durumu özetle şu şekilde kelimelere döktü:

“Evet, artık bir Warrior’ım. Verdiğim en iyi basketbol kararıydı, ve size neden olduğunu da anlatacağım.

Serbest oyuncu döneminde, bir sürü ‘İlgilenebiliriz, uyumlu olacak mı bilmiyoruz’ konuşmaları dönüyordu. Birdenbire, Pelicans’dan hiç haber gelmemeye başladı. Kimse beni aramadı. Zor bir durumdu. Bazen, içinde bulunduğumuz iş çok çirkin olabiliyor. Bunu iyi ya da kötü anlamda bile söylemiyorum. Yalnızca çok duygusal olunmaması gereken bir yer. Gerçekler halen aynı. Ben New Orleans’ta devam edeceğimi düşünüyordum ve orada başlattığımız şeyden ötürü de gururluydum.

İki gün gözüme uyku girmedi. New Orleans’ta kalamayacağım artık açık olduğunda, kendim için en iyi olacağını düşündüm fırsatı yarattım. Temsilcimden Warriors ile bir görüşme ayarlamasını istedim. Bir pivota ihtiyaçları olduğunu biliyordum.

Bob Myers’ı aradım.

Yemin ederim, Bob bunun bir şaka olduğunu sandı. Beş kere falan ciddi olup olmadığımızı sordu. Olabildiğince açık konuştum. Pelicans durumunu ve artık hiçbir şeyin mantıklı olmadığını anlattım. Diğer takımların, sakatlığımdan sonra bir kariyerim kalmamış gibi davrandığını söyledim.

Ve minimum kontratta da oynayabileceğimi söyledim. Beni isteyen bir takımda oynamak istedim. Ona en büyük sahnede oynayıp sağlayabileceğim en büyük etkiyi sağlamak istediğimi söyledim. Bu noktadan sonra, Bob artık şaka olmadığını anlamıştı.”

Cousins, Pelicans’dayken Aşil tendonundan sakatlanmış ve kendisine beklediği maksimum kontrat yerine iki yıllığı 40 milyon dolarlık bir teklif yapılınca, bunu reddetmişti. (Sporx)