Houston Rockets’ın yıldız oyuncuları Chris Paul ve James Harden arasında geçen gerilim yüzünden, Rockets’ın telaşlı bir yaz dönemi geçirdiği söylendi.

Üst düzey bir Rockets yetkilisi, ESPN’den Tim MacMahon’a “Çok fazla kargaşa var. Şu anda her yerde dargınlıklar var.” şeklinde konuştu.

James Harden ve Chris Paul arasında gerginlik olduğuna dair iddialar olduğu da söylendi.

İki yıldız oyuncunun dinamiğinden haberdar olan bir kaynağa göre “Chris, James’e koçluk yapmak istiyor. James de ona, ‘Daha adamını geçemiyorsun. Çeneni kapat ve beni izle’ gibi bakıyor.”

Paul’un, Houston hücumunda daha fazla oyun ve set olmasını istediği açıklandı.

“İKİ ALFA KÖPEĞİ BİR ARADA OLUNCA…”

Bir ekip kaynağı ESPN’e “İki alfa köpeğiniz olduğunda her zaman biraz çekişmeli oluyor. Golden State Warriors’a yıldızları arasında bir problem olup olmadıklarını sorun. Orada çekişme var, ama birbirlerine bağlı olduklarını biliyorlar ve kazanmak istiyorlar. Akıllılar. Bunun takımı etkilemesine izin vermiyorlar. Golden State’in bizi yenmesinin nedeni bu değil.” ifadelerini kullandı.

Harden’ın tipik olarak çatışmayı önleme eğiliminde olduğu, ancak Rockets’ın elendiği 6. maçta Paul’a sinirlendiği iddia edildi.

“CP3 DURMADAN JAMES’İ RAHATSIZ EDİYORDU…”

Bir takım kaynağı “Chris, hiçbir şeyi unutmayacak bir kişiliğe sahip. Sadece rahatsız etmeye, rahatsız etmeye ve rahatsız etmeye devam ediyor. Bazen James bundan bıkmış oluyor. Paul’u bir kazanan yapanan ama aynı zamanda büyük bir kazanan olmaktan alıkoyan şey de buydu.” açıklamalarını yaptı.

Takım GM’i Daryl Morey ise, ilişkilerden çok sonuçlarla ilgileniyor:

“Ligdeki en iyi ikililerden birine sahip olduğumuzu hissediyorum.Her ikisi de ilk seçim Hall of Fame oyuncuları. Her iki yıl da ligdeki en iyi takım olarak düşündüğüm takımı (Warriors) indirmeye çok yakındık ve ileriye baktığımızda kendimizi çok iyi hissediyoruz.” (Sporx)