Chris Paul, Houston Rockets’ta James Harden ile aralarının kötü” olduğu ve “takasını istediğine” dair iddiaları yalanladı.

Rockets ekibindeki işlev bozukluğu, takımın en büyük iki yıldızından birinin ekiple yolları ayırmasına yol açabilir olarak gözüküyordu.

Yahoo Sports’tan Vincent Goodwill’e göre, Chris Paul ve James Harden arasındaki ilişki, lig kaynaklarınca “kurtarılamaz” olarak görülüyordu ve durumu tartışmak için her iki oyuncunun da Rockets yönetimi ile bir araya geldiği söyleniyordu.

Paul’un takımdan takasını istediği, Harden’ın ise takıma geçtiğimiz ay Golden State Warriors’a karşı alınan playoff mağlubiyeti sonrası “ya o ya ben” şeklinde bir ifade kullandığı iddia edildi. Bu durum, iki oyuncunun da normal sezonda iki ay boyunca birbirleriyle konuşmamasıyla ‘takım arkadaşları ve takıma katılan herkes için zayıf bir ortam yaratmalarından’ sonra olmuştu.

CP3, INSTAGRAM’DAN YALANLADI

Paul, mevcut iddiaya Instagram’dan “Vay be! İlk defa duyuyorum…” şeklinde yorum yaptı.

Rockets genel menajeri Daryl Morey, Houston Chronicle’dan Jonathan Feigen’a Paul’un kampından hiç kimsenin takas talebinde bulunmadığını ve All-Star point guard’ın önümüzdeki sezon takımda olacağını söyledi.

Morey, Harden ve Paul arasında bir sorun olmadığını ve iki oyuncuyla da Rockets’ın yaz planları hakkında konuştuğunu ekledi.

HER ŞEY BU YIL ELENDİKLERİNDE BAŞLADI

Golden State Warriors’a karşı alınan yenilgiden bu yana, Houston’da bazı şeylerin karışık olduğuna dair göstergeler bulunuyordu.

The Athletic ve Stadium’dan Shams Charania’ya göre, Harden ve Paul, Golden State’e karşı playofftan elendikleri ve sezonlarının sona erdiği 6. maçta “birbirleriyle gergin anlar” yaşamıştı ve sonra soyunma odasında “karşılıklı laf atışmışlardı”.

29 Mayıs’ta ESPN.com’dan Adrian Wojnarowski, Morey’nin bu yaz “takas görüşmelerinde mevcut olan tüm kadroyu ve gelecekteki draft haklarını” ortaya koyduğunu bildirmişti. Wojnarowski, “Harden takasının olasılığının son derece sınırlı olduğuna inanılıyor” ifadesini de kullanmıştı.

Sakatlıklar, Paul’un normal sezonda Rockets’le geçirdiği ilk iki yılda 24’er maç kaçırmasına neden olmuştu. Maç başına 15.6 sayısı ve %41.9 şut yüzdesi, kariyerinin en kötüleriydi. (Sporx)