cedi-osman
Cedi Osman Anadolu Efes’e olan kırgınlığını dile getirdi.

Geçtiğimiz yaz Anadolu Efes’ten NBA’in yolunu tutan Cedi Osman, Hürriyet’ten Ali Tufan Koç’a verdiği röportajda eski kulübüne olan kırgınlığını dile getirdi.

9 yıl boyunca formasını terlettiği Anadolu Efes kulübünden ayrılırken sadece ‘Yolun açık olsun’ twiti ile ayrıldığını söyleyen Cedi sözlerine şu şekilde devam etti:

“9 yıl boyunca bütün emeğimi, varımı yoğumu verdiğim bir kulüp orası. Her maçımızda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Beni sanki 2-3 aylığına kontrat imzalamış ve sezon sonunda ülkesine dönme vakti gelmiş yabancı bir oyuncu gibi uğurlamaları üzdü açıkçası.”

Bu durumun neden kaynaklandığı sorusu üzerine Cedi şunları söyledi:

“Bilmiyorum. Aklıma da bir sebep gelmiyor. Buraya Türkiye’yi temsil etmeye geldim, aynı zamanda 9 yıl formasını giydiğim Anadolu Efes’i de… Onlardan daha farklı bir ‘Hoşçakal’ mesajı ve uğurlama beklerdim. Bu saatten sonra çok da önemi yok tabii. Artık Cleveland’ın sporcusuyum. Benim takımım artık burası. Yine de Türkiye’deyken maçlarına gittim. Bilmiyorum, belki de o mesajdan sonra gitmemem gerekiyordu. Ama orası benim evim. Beni ben yapan bir yer orası. Taraftarıyla ayrı bir bağım vardı sonuçta.”