Bursa basketbolu Kadir Buğra Acar için tek vücut oldu.

Geçtiğimiz hafta kemik tümörü teşhisi konulan ve başarılı bir operasyonla protez kemik takılan Frutti Extra Bursaspor Genç Takım sporcusu Kadir Buğra Acar için başta kulübü Bursaspor olmak üzere Bursa’nın bir diğer spor kulübü Geçit Spor Kulübü ve komşu il Yalova’nın temsilcisi Yalova Basket de genç oyuncu için harekete geçti.

Basketbol Süper Ligi 14. haftasında Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ile karşılaşacak Frutti Extra Bursaspor karşılaşmanın tüm gelirini Kadir’in tedavisinde kullanılacağını açıklaması üzerine Geçit Spor ve Yalova Basket de bu duruma kayıtsız kalmadı.

Geçitspor, Kadir için aldığı 100 bileti Nazilli Belediye maçına gelecek taraftarlarıyla paylaşırken, Yalova Spor Basketbol Kulübü de TBL 14. haftasında iç sahada oynayacağı Samsunspor karşılaşmasının tüm gelirini Kadir için bağışlayacağını duyurdu.

Bu dayanışmaya, spor kulüpleri dışında Bursaspor’un taraftar platformlarından “Maraton Platformu” da 100 bilet alarak katılırken, bireysel olarak da Mesut Ulusoy, alacağı yine 100 bilet ile destek vereceğini duyuran isimler oldular.