Beşiktaş Strasbourg ile deplasmanda gruptan çıkma yolunda zorlu bir randevuya çıkacak.

FIBA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda Beşiktaş Sompo Japan oynadığı 9 maçta 4 galibiyet 5 mağlubiyet alırken 6.sırada yer alıyor. Fransız temsilcisi Strasbourg ise 6 galibiyet 3 mağlubiyet ile grubun 2. sırasında.

İki takım arasında İstanbul’da oynanan maç 71-78’lik skorla Strasbourg lehine sonuçlanmıştı.

İlk maçı hatırlayalım (Beşiktaş 71-78 Strasbourg)

Maça hızlı bir başlangıç yapan Beşiktaş, Erkan, Buva ve Gibson’ın sayılarıyla 15-5 ile farkı ilk çeyrekten çift hanelere yükseltti ancak çeyreğin ikinci bölümünde peş peşe hücumlardan boş dönmesinden dolayı 10-0’lık seri yedi ve ilk çeyrek 15-15 sona erdi. İkinci çeyreğe de iyi başlayan Strasbourg, 10-3’lük seriyle maçı 18-25’e getirdi. Daha Benzing’in devreye girmesiyle maçı dengeleyen Beşiktaş, kalan bölümde daha iyi savunma yaparak devreyi 36-35 önde tamamladı.

Üçüncü periyodun ilk bölümünde skor sürekli el değiştirse de daha sonra kontrolü eline alan ve boyalı alanda Fall ile etkili olan Strasbourg son periyoda da 56-59 önde girdi. Son periyotta Erkan, Buva ve Benzing ile farkını yakalamak için adım atan Beşiktaş’a Strasbourg, Green ile karşılık vererek avantajını korudu ve maçı da 71-78 kazandı.