adams
Beşiktaş Bayreuth karşısında çeyrek final için sahaya çıkıyor.

Beşiktaş Sompo Japan, FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş maçında, Almanya temsilcisi Medi Bayreuth’u konuk edecek. Siyah-beyazlı ekiple Medi Bayreuth arasındaki karşılaşma, saat 20.00’de BJK Akatlar Spor ve Kültür Merkezi’nde oynanacak.

Beşiktaş Sompo Japan, Almanya’daki karşılaşmada rakibine 5 sayı farkla 81-76 yenildi. Siyah-beyazlı takım, çeyrek finale yükselmek için rakibini 6 sayı farkla yenmek için sahaya çıkacak.

İlk maçı hatırlayalım (Bayreuth 81-76 Beşiktaş)

Beşiktaş Sompo Japan mücadeleye istediği başlangıcı yapamadı ve ilk 4 dakikayı 11-2 geride geçti. Temsilcimiz kalan bölümde Clark ve DJ Strawberry’i devreye sokarken 1. periyodu 20-14 geride tamamladı. 2. periyot karşılıklı isabetlere sahne oldu. Medi Bayreuth’ta Marei ve Seiferth, Beşiktaş Sompo Japan’da Erkan Veyseloğlu ön plana çıkarken siyah beyazlılar soyunma odasına 34-29 geride gitti. 3. periyotta tempo yükseldi. Medi Bayreuth’ta Brooks, Linhart, York ve Marei, Beşiktaş Sompo Japan’da Sertaç Şanlı, Adams ve DJ Strawberry skoru sırtlarken Ufuk Sarıca’nın öğrencileri son 10 dakikalık bölüme 64-52 geride girdi. Beşiktaş Sompo Japan 4. periyotta Clark, Weems, Kenan Sipahi ve Erkan Veyseloğlu ile geri dönmeye çalışsa da maçı 81-76 kaybederek turu İstanbul’a bıraktı.