BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Phil Pressey, Kyle Gibson, Erkan Veyseloğlu, Samet Geyik ve Joe Alexander beşiyle başladı.

İlk dakikalarda Joe Alexander ile hücumda etkili olan Beşiktaş, çeyrekte son 5 dakikaya 13-10 geride girdi. Kyle Gibson ve Burak Can Yıldızlı ile öne skor üstünlüğünü kazanmak isteyen temsilcimiz savunmada açıklar verdi ve ilk çeyrek 24-24 eşitlikle sona erdi.

İkinci çeyrek karşılıklı kazanılan basketlerle başladı. Joe Alexander ve Can Maxim Mutaf ile etkili hücumda üretken olan siyah-beyazlılar, rabinin kısa mesafeden bulduğu basketlere engel olamadı ve soyunma odasına 47-42 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Beşiktaş; Kenan Sipahi, Burak Can Yıldızlı, Can Maxim Mutaf, Erkan Veyseloğlu ve Joe Alexander beşiyle çıktı.

Üçüncü çeyreğe daha etkili başlayan Beşiktaş farkı 1’e kadar indirdi(56-55). Ivan Buva ile pota altını zorlayan siyah-beyazlılar, Erkan Veyseloğlu’nun skora katkısıyla rakibini savunmada zorladı. Çeyreğin son anlarında pota altında açıklar veren Beşiktaş bu bölümü 65-61 geride tamamladı.

Son bölüme iki takımda etkili başladı ve karşılıklı sayılar kazanıldı. Maçın son anlarında bulduğu fırsatları değerlendiremeyen Beşiktaş Sompo Japan, karşılaşmadan 88-82 mağlubiyetle ayrıldı.

Skor dağılımı:

Joe Alexander: 20 sayı – 4 ribaund – 1 asist
Can Maxim Mutaf: 13 sayı – 3 ribaund – 1 asist
Erkan Veyseloğlu: 12 sayı – 1 rinbaund
Burak Can Yıldızlı: 11 sayı – 4 ribaund – 1 asist
Kyle Gibson: 10 sayı – 1 asist
Ömer Utku Al: 6 sayı – 1 ribaund
Ivan Buva: 5 sayı – 1 ribaund
Robin Benzing: 3 sayı
Kenan Sipahi: 2 sayı – 2 ribaund – 7 asist