Beşiktaş Antanas Kavaliauskas iddiası ortaya atıldı. Litvanya kaynaklı “tv3.lt” sitesinin haberine göre Siyah Beyazlılar, Kavaliauskas ile ilgileniyor.

Beşiktaş Antanas Kavaliauskas transferi

Antanas Kavaliaukas’ın menajeri Niksa Tarle bu haber hakkında doğrulama veya yalanlama yapmazken gelecek sezon Lietuvos Rytas’tan vergiler dahil olmak üzere 450 bin Euro kazanacak olan ve Eylül ayında 32 yaşını dolduracak Kavaliauskas ile yolların ayrılması bekleniyor. Ayrıca haberde geçtiğimiz sezona göre bütçe artıran Beşiktaş Sompo Japan’ın Litvanyalı oyuncunun maaşını rahatlıkla karşılayabileceği belirtiliyor. Antanas Kavaliauskas’ın Lietuvos Rytas ile 2 yıl daha sözleşmesine olmasına rağmen Beşiktaş’ın buy out bedeli ödemesi beklenmiyor.

Antanas Kavaliauskas kimdir?

19 Eylül 1984 doğumlu, 2.09 boyunda ve 4-5 numaralı pozisyonlarda görev yapabilen Antanas Kavaliauskas daha önceki kariyerinde Panionios BC, Kavala BC, Juvecaserta Basket, Societa Veroli Basket, VEF Riga ve Bilbao Basket takımlarında yer almıştı.

Antanas Kavaliauskas istatistikleri

Antanas Kavaliauskas geçen sezon Lietuvos Rytas formasıyla Litvanya Basketbol Ligi’nde 35 maçta 10.4 sayı, 4.3 ribaund ve 1.7 asist, Eurocup’ta ise 7 karşılaşmada 10.3 sayı, 5.9 ribaund ve 1.4 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.