basketbol-sampiyonlar-ligi
Basketbol Şampiyonlar Ligi 2018-2019 sezonu kura çekimi yapıldı.

Banvit A, Eskişehir Basket C, Beşiktaş Sompo Japan D Grubu’na düştü. Sakarya Büyükşehir Basketbol ise Sigal Prishtina – Donar Groningen / Fribourg Olympic – Avtodor Saratov eşleşmelerinin galibiyle 3. ön eleme turunda karşı karşıya gelecek.

A Grubu

Anwil Wloclawek (POL), Banvit (TUR), Le Mans Sarthe Basket (FRA), MHP Riesen Ludwigsburg (GER), Sidigas Avellino (ITA), Ventspils (LAT), Winner of Game 21 (Hapoel Tel Aviv/Spirou Basket/Leicester Riders/Bakken Bears/UCAM Murcia), Winner of Game 23 (FC Porto/Nizhny Novgorod/Dinamo Tbilisi/Aris/JIP Pardubice)

B Grubu

Hapoel UNET Holon (ISR), Iberostar Tenerife (ESP), Opava (CZE), PAOK (GRE), Telekom Baskets Bonn (GER), Umana Reyer Venezia Mestre (ITA), Winner of Game 19 (Sigal Prishtina/Donar Groningen/Fribourg Olympic/Avtodor Saratov/Sakarya Buyuksehir), Winner of Game 20 (Siauliai/Lukoil Levski/Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea/Nanterre 92)

C Grubu

AEK (GRE), Brose Baskets Bamberg (GER), CEZ Nymburk (CZE), Eskisehir Basket (TUR), Hapoel Jerusalem (ISR), JDA Dijon Basket (FRA), Montakit Fuenlabrada (ESP), Winner of Game 22 (Red October Cantù/Szolnoki Olaj/AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp/Lietkabelis Panevezys)

D Grubu

Besiktas Sompo Japan (TUR), Neptunas Klaipeda (LTU), Oostende (BEL), Petrol Olimpija (SLO), Promitheas Patras (GRE), Segafredo Virtus Bologna (ITA), SIG Strasbourg (FRA), Winner of Game 24 (Polski Cukier Torun/Tsmoki-Minsk/Norrköping Dolphins/Movistar Estudiantes/medi Bayreuth)

1. eleme turu eşleşmeleri

Game 1: Leicester Riders (GBR) v Bakken Bears (DEN)
Game 2: Fribourg Olympic (SUI) v Avtodor Saratov (RUS)
Game 3: AEK Larnaca (CYP) v Telenet Giants Antwerp (BEL)
Game 4: Dinamo Tbilisi (GEO) v Aris (GRE)
Game 5: Norrköping Dolphins (SWE) v Movistar Estudiantes (ESP)
Game 6: Karhu Basket Kauhajoki (FIN) v CSM Oradea (ROU)
Game 7: Red October Cantù (ITA) v Szolnoki Olaj (HUN)
Game 8: Hapoel Tel Aviv (ISR) v Spirou Basket (BEL)
Game 9: Siauliai (LTU) v Lukoil Levski (BUL)
Game 10: Polski Cukier Torun (POL) v Tsmoki-Minsk (BLR)
Game 11: FC Porto (POR) v Nizhny Novgorod (RUS)
Game 12: Sigal Prishtina (KOS) v Donar Groningen (NED)

2. eleme turu eşleşmeleri

Game 13: Winner of Game 7 (Red October Cantù/Szolnoki Olaj) v Winner of Game 3 (AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp)
Game 14: Winner of Game 10 (Polski Cukier Torun/Tsmoki-Minsk) v Winner of Game 5 (Norrköping Dolphins/Movistar Estudiantes)
Game 15: Winner of Game 9 (Siauliai/Lukoil Levski) v Winner of Game 6 (Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea)
Game 16: Winner of Game 8 (Hapoel Tel Aviv/Spirou Basket) v Winner of Game 1 (Leicester Riders/Bakken Bears)
Game 17: Winner of Game 11 (FC Porto/Nizhny Novgorod) v Winner of Game 4 (Dinamo Tbilisi/Aris)
Game 18: Winner of Game 12 (Sigal Prishtina/Donar Groningen) v Winner of Game 2 (Fribourg Olympic/Avtodor Saratov)

3. eleme turu eşleşmeleri

Game 19: Winner of Game 18 (Sigal Prishtina/Donar Groningen/Fribourg Olympic/Avtodor Saratov) v Sakarya Buyuksehir (TUR)
Game 20: Winner of Game 15 (Siauliai/Lukoil Levski/Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea) v Nanterre 92 (FRA)
Game 21: Winner of Game 16 (Hapoel Tel Aviv/Spirou Basket/Leicester Riders/Bakken Bears) v UCAM Murcia (ESP)
Game 22: Winner of Game 13 (Red October Cantù/Szolnoki Olaj/AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp) v Lietkabelis Panevezys (LTU)
Game 23: Winner of Game 17 (FC Porto/Nizhny Novgorod/Dinamo Tbilisi/Aris) v JIP Pardubice (CZE)
Game 24: Winner of Game 14 (Polski Cukier Torun/Tsmoki-Minsk/Norrköping Dolphins/Movistar Estudiantes) v medi Bayreuth (GER)