Basketbol Şampiyonlar Ligi
Basketbol Şampiyonlar Ligi 2017-2018 sezonu kuraları çekildi.

Temsilcilerimizden Gaziantep Basketbol B, Banvit C, Beşiktaş Sompo Japan D Grubu’na düştü. Bir diğer temsilcimiz Pınar Karşıyaka ise normal sezon gruplarına kalabilmek için eleme maçı oynayacak.

1. eleme turu eşleşmeleri:

Dinamo Tbilisi – Divina Seguros Joventut
Keravnos – Avtodor Saratov
Bosna Royal Sarajevo – MHP Riesen Ludwigsburg
Karposh Sokoli – Kalev Kramo
Donar Groningen – Vytautas
Sigal Pristina – Tsmoki Minsk
Kapfenberg Bulls – Benfica
Lulea – Telenet Antwerp Giants

2. eleme turu eşleşmeleri:

Karposh Sokoli/Kalev Kramo kazananı – Alba Fehervar
Dinamo Tbilisi/Divina Seguros Joventut kazananı – Kataja Basket
Lulea/Telenet Antwerp Giants kazananı – Nizhny Novgorod
Keravnos/Avtodor Saratov kazananı – Mornar Bar
Kapfenberg Bulls/Benfica kazananı – PBC Lukoil Academic
Bosna Royal Sarajevo/MHP Riesen Ludwigsburg kazananı – U-BT Cluj Napoca
Donar Groningen/Vytautas kazananı – Bakken Bears
Sigal Pristina/Tsmoki Minsk kazananı – Budivelnyk

3. eleme turu eşleşmeleri:

16. eşleşmenin kazananı – Nanterre
11. eşleşmenin kazananı – Rosa Radom
12. eşleşmenin kazananı – Orlandina Basket
13. eşleşmenin kazananı – Juventus Utena
10. eşleşmenin kazananı – Telekom Baskets Bonn
15. eşleşmenin kazananı – Movistar Estudiantes
9. eşleşmenin kazananı – Pınar Karşıyaka
14. eşleşmenin kazananı – Basic-Fit Brussels

A Grubu

AS Monaco Basket
Hapoel Holon
UCAM Murcia
Enisey Krasnoyarsk
Dinamo Sassari
EWE Baskets Oldenburg
20. eşleşmenin kazananı
23. eşleşmenin kazananı

B Grubu

Gaziantep Basketbol
Elan Chalon
Iberostar Tenerife
Neptunas Klaipeda
Ventspils
PAOK
24. eşleşmenin kazananı
18. eşleşmenin kazananı

C Grubu

AEK
Umana Reyer Venezia
Olimpija Ljubljana
medi Bayreuth
Banvit
SIG Strasbourg
22. eşleşmenin kazananı
19. eşleşmenin kazananı

D Grubu

Sidigas Avellino
Beşiktas Sompo Japan
Stelmet Zielona Gora
Telenet Oostende
ČEZ Basketball Nymburk
Aris
17. eşleşmenin kazananı
21. eşleşmenin kazananı