Eurobasket 2017
Ülkemizin yanı sıra Finlandiya, İsrail ve Romanya’nın ev sahipliği yapacağı Eurobasket 2017 elemelerinde üçüncü maçlar tamamlandı.

7 grupta ilk sırayı alan ekiplerin yanı sıra ikinci sırada bulunan en iyi dört ikinci, Eurobasket 2017’de yer almaya hak kazanacak. Eurobasket 2017’ye ev sahipliği yapan Ay Yıldızlılarımızın ile Romanya, Finlandiya ve İsrail’in yanı sıra İspanya, Litvanya, Fransa, Sırbistan, Yunanistan, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Letonya ve Hırvatistan direkt olarak katılacak.

Eurobasket 2017 grupları ve maç programları şu şekilde:

2017 Eurobasket Elemeleri Grupları
A Grubu B Grubu C Grubu D Grubu E Grubu F Grubu G Grubu
Belçika Almanya Rusya Polonya Slovenya Gürcistan Makedonya
İzlanda Hollanda Bosna Hersek Estonya Ukrayna Karadağ Macaristan
İsviçre Avusturya İsveç Belarus Bulgaristan Slovakya Büyük Britanya
Kıbrıs Rum Kesimi Danimarka   Portekiz Kosova Arnavutluk Lüksemburg

 

2017 Eurobasket Elemeleri Maç Programı
31 Ağustos Çarşamba Maç Skoru
A/1 18:00 Belçika – Kıbrıs Rum Kesimi 65-46
G/2 18:00 Macaristan – Büyük Britanya 96-77
D/2 19:10 Estonya – Beyaz Rusya 79-69
E/2 19:00 Ukrayna – Bulgaristan 79-69
F/1 19:00 Gürcistan – Arnavutluk 86-47
A/2 19:30 İzlanda – İsviçre 88-72
B/1 19:30 Almanya – Danimarka 101-74
B/2 20:00 Hollanda – Avusturya 72-75
C/1 20:00 Rusya – Bosna Hersek 83-54
D/1 20:00 Polonya – Portekiz 83-57
E/1 20:00 Slovenya – Kosova 113-68
G/1 20:30 Makedonya – Luksemburg 89-75
F/2 21:00 Karadağ – Slovak Cumhuriyeti 97-65
3 Eylül Cumartesi Maç Skoru
A/4 17:00 Kıbrıs Rum Kesimi – İzlanda 64-75
A/3 17:30 İsviçre – Belçika 72-87
E/3 18:00 Bulgaristan – Slovenya 78-83
F/3 18:00 Slovak Cumhuriyeti – Gürcistan 63-94
G/4 18:30 Macaristan – Lüksemburg 89-64
D/3 18:30 Beyaz Rusya – Polonya 79-97
D/4 18:30 Portekiz – Estonya 68-76
G/3 18:30 Büyük Britanya – Makedonya 75-58
B/4 19:00 Danimarka – Hollanda 72-90
F/4 19:00 Arnavutluk – Karadağ 73-113
E/4 20:00 Kosova – Ukrayna 63-70
C/2 20:15 Bosna Hersek – İsveç 74-69
B/3 20:20 Avusturya – Almanya 59-61
7 Eylül Çarşamba Maç Skoru
E/6 18:00 Bulgaristan – Kosova 105-84
F/6 18:00 Slovak Cumhuriyeti – Arnavutluk 69-60
D/6 18:30 Beyaz Rusya – Portekiz 72-63
F/5 19:00 Gürcistan – Karadağ 74-76
G/6 19:00 Büyük Britanya – Lüksemburg 95-72
B/6 19:10 Avusturya – Danimarka 86-66
A/6 19:30 İsviçre – Kıbrıs Rum Kesimi 76-80
B/5 19:30 Almanya – Hollanda 71-75
E/5 20:00 Slovenya – Ukrayna 81-77
A/5 20:00 Belçika – İzlanda 80-65
C/3 20:00 İsveç – Rusya 73-85
D/5 20:00 Polonya – Estonya 78-64
G/5 20:30 Makedonya – Macaristan 66-76
10 Eylül Cumartesi Maç Skoru
A/7 17:00 Kıbrıs Rum Kesimi – Belçika
A/8 17:30 İsviçre – İzlanda
E/8 18:00 Bulgaristan – Ukrayna
D/7 18:30 Portekiz – Polonya
D/8 18:30 Beyaz Rusya – Estonya
G/8 18:30 Büyük Britanya – Macaristan
B/7 19:00 Danimarka – Almanya
F/7 19:00 Arnavutluk – Gürcistan
G/7 19:30 Lüksemburg – Makedonya
E/7 20:00 Kosova – Slovenya
C/4 20:15 Bosna Hersek – Rusya
B/8 20:20 Avusturya – Hollanda
14 Eylül Çarşamba Maç Skoru
D/10 19:00 Estonya – Portekiz
E/10 19:00 Ukrayna – Kosova
F/9 19:00 Gürcistan – Slovak Cumhuriyeti
G/9 19:00 Makedonya – Büyük Britanya
B/9 19:30 Almanya – Avusturya
G/10 19:30 Lüksemburg – Macaristan
A/9 20:00 Belçika – İsviçre
B/10 20:00 Hollanda – Danimarka
C/5 20:00 İsveç – Bosna Hersek
D/9 20:00 Polonya – Beyaz Rusya
E/9 20:00 Slovenya – Bulgaristan
A/10 20:15 İzlanda – Kıbrıs Rum Kesimi
F/10 21:00 Karadağ – Arnavutluk
17 Eylül Cumartesi Maç Skoru
C/6 14:00 Rusya – İsveç
A/11 16:00 İzlanda – Belçika
E/11 16:00 Ukrayna – Slovenya
A/12 17:00 Kıbrıs Rum Kesimi – İsviçre
B/12 17:30 Danimarka – Avusturya
G/11 18:00 Macaristan – Makedonya
D/12 18:30 Portekiz – Beyaz Rusya
D/11 19:00 Estonya – Polonya
F/12 19:00 Arnavutluk – Slovak Cumhuriyeti
G/12 19:30 Lüksemburg – Büyük Britanya
B/11 20:00 Hollanda – Almanya
E/12 20:00 Kosova – Bulgaristan
F/11 21:00 Karadağ – Gürcistan

 

2017 Eurobasket Elemeleri Puan Durumları
A Grubu
Takımlar O G M P
Belçika 3 3 6
İzlanda 3 2 1 5
Kıbrıs Rum Kesimi 3 1 2 4
İsviçre 3 3 3
B Grubu
Almanya 3 2 1 5
Avusturya 3 2 1 5
Hollanda 3 2 1 5
Danimarka 3 3 3
C Grubu
Rusya 2 2 0  4
 Bosna Hersek 2 1 1 3
İsveç 2 2 2
D Grubu
Polonya 3 3 6
Estonya 3 2 1 5
Belarus 3 1 2 4
Portekiz 3 3 3
E Grubu
Slovenya 3 3 6
Ukrayna 3 2 1 5
Bulgaristan 3 1 2 4
Kosova 3 3 3
F Grubu
Karadağ 3 3 6
Gürcistan 3 2 1 5
Slovakya 3 1 2 4
Arnavutluk 3 3 3
G Grubu
Büyük Britanya 3 2 1 5
Macaristan 3 2 1 5
Makedonya 3 1 2 4
Lüksemburg 3 3 3