basketbol-gencler-ligi
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla kurduğu Basketbol Gençler Ligi’nde ilk hafta karşılaşmaları tamamlandı.

Basketbol Gençler Ligi’nde A ve B Gruplarında oynanan karşılaşmalardan alınan sonuçlar ve puan durumları şu şekilde:

A Grubu
Tarih I Saat Salon A Takım B Takım
30 Eylül 2017 Cumartesi
14:00
Bursa Atatürk Spor Salonu TOFAŞ 72 67 BEŞİKTAŞ
01 Ekim 2017 Pazar
14:00
TED Üniversitesi Prof. Dr. Rüştü Yüce S.S. TED ANKARA KOLEJLİLER 129 52 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR
01 Ekim 2017 Pazar
14:00
Karataş Şahinbey Spor Salonu GAZİANTEP BASKETBOL 51 84 ESKİŞEHİR BASKET
01 Ekim 2017 Pazar
14:30
Gelişim Koleji S.S. GELİŞİM KOLEJİ 77 83 İSTANBUL BBSK
01 Ekim 2017 Pazar
17:00
Ahmet Cömert Spor Salonu ANADOLU EFES 78 83 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL

 

B Grubu
Tarih I Saat Salon A Takım B Takım
01 Ekim 2017 Pazar
13:00
Caferağa Spor Salonu BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 63 62 TRABZONSPOR
01 Ekim 2017 Pazar
14:00
Atatürk Spor Salonu UŞAK SPORTİF 51 64 GALATASARAY
01 Ekim 2017 Pazar
15:00
Atatürk Spor Salonu SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL 71 76 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL
01 Ekim 2017 Pazar
15:00
Banvit Kara Ali Acar S.S. BANVİT 99 69 PINAR KARŞIYAKA
01 Ekim 2017 Pazar
15:30
Ankara Spor Salonu TÜRK TELEKOM 78 88 FENERBAHÇE DOĞUŞ

 

 A Grubu
 Takım  O  G  M  A  Y  P
1 TED ANKARA KOLEJLİLER 1 1 0 129 52 2
2 ESKİŞEHİR BASKET 1 1 0 84 51 2
3 İSTANBUL BBSK 1 1 0 83 77 2
4 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 1 1 0 83 78 2
5 TOFAŞ 1 1 0 72 67 2
6 ANADOLU EFES 1 0 1 78 83 1
7 BEŞİKTAŞ 1 0 1 67 72 1
8 GELİŞİM KOLEJİ 1 0 1 77 83 1
9 GAZİANTEP BASKETBOL 1 0 1 51 84 1
10 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR 1 0 1 52 129 1

 

B Grubu
 Takım  Y
1 BANVİT 1 1 0 99 69 2
2 GALATASARAY 1 1 0 88 74 2
3 FENERBAHÇE DOĞUŞ 1 1 0 88 78 2
4 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL 1 1 0 76 71 2
5 BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 1 1 0 63 62 2
6 TRABZONSPOR 1 0 1 62 63 1
7 SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL 1 0 1 71 76 1
8 TÜRK TELEKOM 1 0 1 78 88 1
9 MURATBEY UŞAK SPORTİF 1 0 1 74 88 1
10 PINAR KARŞIYAKA 1 0 1 69 99 1