mccollum
Barcelona – Anadolu Efes maç önü notları şu şekilde:

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague altıncı hafta karşılaşmasında 9 Kasım 2017, Perşembe günü İspanya’nın Barcelona Lassa takımı ile deplasmanda mücadele ediyor.

Avrupa arenasındaki 597. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 596 karşılaşmada 333 galibiyet ve 263 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 55,9) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 349. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 348 karşılaşmada 176 galibiyet ve 172 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 50,6) elde etti.

Anadolu Efes ile Barcelona Lassa Avrupa kupalarında bugüne kadar 22 kez karşılaşırken, Anadolu Efes yedi galibiyet ve 15 mağlubiyet aldı. İki ekip arasında FIBA organizasyonlarında oynanan 12 maçta Anadolu Efes dört galibiyet ve sekiz mağlubiyet elde ederken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 10 karşılaşmada Anadolu Efes üç galibiyet ve yedi mağlubiyet elde etti.

Turkish Airlines Euroleague’in beşinci haftasında Anadolu Efes, İspanya’nın Unicaja Malaga takımına Sinan Erdem Spor Salonu’nda 79-74 mağlup olmuş, Barcelona Lassa ise Yunanistan’ın Olympiacos takımını evinde 73-51 yenmişti. Euroleague’de beşinci haftanın ardından Anadolu Efes beş mağlubiyet ile 16. sırada, Barcelona Lassa ise iki galibiyet ve üç mağlubiyet ile dokuzuncu sırada yer alıyor.

Rakamlarla Anadolu Efes

Berk Demir, Yiğitcan Saybir ve Muhaymin Mustafa, Barcelona Lassa karşılaşmasında görev almaları halinde kariyerlerinde ilk kez bir Turkish Airlines Euroleague maçında forma giymiş olacaklar.

Bryant Dunston Turkish Airlines Euroleague’de forma giydiği son dokuz karşılaşmanın sekizinde sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 141 blok ile Denis Marconato’yu geride bırakarak Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında dokuzuncu sıranın tek sahibi olan Dunston, üç blok daha yaptığı takdirde halen 144 blok ile sekizinci sırada yer alan Robertas Javtokas’ı yakalayacak.

Bryant Dunston ve Krunoslav Simon Euroleague’de kullandıkları son 10 serbest atışı da sayıya çevirdiler.

Vladimir Stimac maç başına 3,4 hücum ribaundu ile Euroleague’de en çok hücum ribaundu alan oyuncular arasında ikinci sırada bulunuyor.

Anadolu Efes, toplam ribaunt kategorisinde maç başına 37,00 ribaunt ile tüm takımlar arasında ikinci sırada yer alırken, hücum ribaundu sıralamasında ise maç başına 15,00 hücum ribaundu ile ilk sırada bulunuyor.