banvit
Spor Toto Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde liderliğini sürdürerek yoluna emin adımlarla devam eden Banvit bu hafta sonu oynayacağı Fenerbahçe maçı öncesinde Bandırma Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile bir araya geldi.

Öğleden sonra Bandırma Bahçeşehir Koleji’nde gerçekleşen etkinliğe Banvit Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski, oyuncular Gasper Vidmar, Jeremy Chappell, Can Maxim Mutaf, Jordan Theodore ve Gediminas Orelik katıldı.

İlk önce sanat atölyesinde öğrencilerle bir araya gelen Banvit ekibi öğrencilerin çizdikleri profil resimlerinin önünde poz verdiler. Daha sonrasında atölyeye geçen oyuncular ilk zorlu sınavlarını burada verdiler. Öğrencilerle beraber kendi resimlerini çizmeye çalışan Banvit ekibi yeteneklerini resimde de gösterdiler.

Özellikle Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski’nin resim çalışmasında Jordan Theodore fotoğrafını tavuk olarak çizmesi eğlenceli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Sanat atölyesinde yeteneklerini sergiledikten sonra Banvit ekibi ikinci zorlu dersi olan Müzik Salonu’na geçti. Burada çeşitli müzik aletleri ile ritm tutmaya çalışan oyuncular oldukça eğlendiler.

Belki de en zorlu derslerden biri olan Beden Eğitimi dersi için okulun Spor Salonu’na geçen Banvit ekibini tribünlerde büyük bir öğrenci topluluğu karşıladı. Tribünleri dolduran öğrenciler ellerinde kendi hazırladıkları pankartlarla oyunculara büyük destek verdiler.

Daha sonrasında oyuncular Bahçeşehir Koleji Yıldız Basketbol Takımı ile gösteri maçı yaptı. Maçta oldukça zorlanan Banvit son dakikalardaki iyi oyunuyla karşılaşma 20 – 20’lik eşitlikle sona erdi. Bu sonuçla Banvit Bandırma’da bu sezon oynadığı karşılaşmalarda ilk kez kazanamadı. Gösteri maçının en renkli görüntüsü ise Gasper Vidmar’ın bir sporcuyu tutup potaya smaç bastırmasıydı.

Oynanan gösteri maçının ardından konferans salonuna geçen Banvit soru-cevap şeklinde düzenlenen panelde teknik ekip ve oyuncular öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerin basketbol ve oyuncuların günlük yaşantıları ile ilgili sorular sorduğu panel oldukça keyifli anlara sahne oldu.

Panel fotoğraf çekimleri ile son bulurken öğrenciler resimlerini çizdikleri oyuncu ve teknik ekibe yaptıkları çalışmaları hediye ettiler.