sergio-rodriguez
Avtodor 98-110 CSKA Moskova (Maç Özeti)

CSKA Moskova, VTB Ligi’nde konuk olduğu Avtodor karşısında 10 sayı farkla geriye düşmesine rağmen üçüncü periyottaki hamlesiyle geri gelip kazanmayı bildi.

Oldukça tempolu başlayan ilk çeyrek Avtodor’da Clarke ve McKissic, CSKA’da ise Clyburn ve Westermann’ın öne çıkmasıyla 28-27 sona erdi. İkinci periyotta da yüksek yüzdelerle oynamayı sürdüren Avtodor Klimenko ve Downs’un devreye girmesiyle farkı 45-35 ile çift hanelere çekmeyi başardı. CSKA devre sonuna doğru Clyburn ve Sergio Rodriguez ikilisinin müthiş oyunu sayesinde farkı eritti. Üçüncü çeyrekte ise sahne alan isim De Colo oldu. Bu çeyrekte tek başına attığı 17 sayıyla farkın kapanıp takımının öne geçmesini sağlayan Fransız yıldız Sergio Rodriguez, Hunter ve Clyburn’den de destek alınca son çeyreğin başında CSKA rakibinin direncini kırmayı başardı. Farkın açılmasıyla son bölümü rahat oynayan konuk ekip maçı da 98-110 kazandı.

Skor dağılımı

CSKA Moskova (110): Antonov 2, Rodriguez 13, Clyburn 24, Kurbanov 3, Hines 4, De Colo 35, Fridzon 7, Westermann 6, Vorontsevich 3, Khryapa 1, Hunter 12