Son dönemde peş peşe mağlubiyetler alan Anadolu Efes Gran Canaria deplasmanında son 5 dakikada yakaladığı 17-3’lük seriyle geri döndü ve maçı aldı.

Tempolu başlayan maçta Gran Canaria Evans, Tillie ve Pasecniks’in sayılarıyla 16-9 öne fırladı. Efes Anderson ve Dunston’ı kullanarak farkı eritti fakat ev sahibi Rabaseda’yı devreye sokarak ilk çeyreği 25-24 önde tamamladı. İkinci periyotta da skorer oyununu sürdüren Gran Canaria, Evans, Baez ve Hannah ile üstünlüğünü sürdürdü. Efes ise Micic ile Motum’un sahne almasıyla takibi sürdürürken çeyrek sonunda 50-43 ile fark 7’ye kadar yükseldi ancak Efes ilk yarıyı 52-50 tamamladı.

İkinci yarıya da taraftar desteğiyle Gran Canaria iyi girdi. Oliver ve DJ Strawberry’den gelen skor katkısının dışında üç sayı çizgisinin gerisinde de yüzdeli oyununu sürdüren İspanyol ekibini Efes Dunston ve Simon’un sayılarıyla takibi sürdürdü fakat son 10 dakikaya 73-70 ile girildi. Son periyotta ise Gran Canaria’da Oliver sazı eline aldı. Hem içerden hem dışardan bulduğu basketlerle Gran Canaria yeniden momentumu eline aldı ve farkı açtı. Top kayıplarına devam eden Efes, hücumda da zorlanmaya başlayınca Gran Canaria bitime 4,5 dakika kala 87-77 ile farkı çift hanelere çekti. Ancak bu andan sonra Efes geri geldi. Beaubois, Pleiss ve Simon üçlüsünün basketleriyle maçı ortaya getiren temsilcimiz, bitime 26 saniye kala Simon’dan üçlük isabeti de bulunca 90-92 öne geçti. Taktik faullerde hata yapmayan Micic ile Efes maçı 90-94 kazandı.

Skor dağılımları