ledo
Anadolu Efes – Unicaja Malaga maç önü notları şu şekilde:

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague beşinci hafta karşılaşmasında 3 Kasım 2017, Cuma günü İspanya’nın Unicaja Malaga takımını konuk ediyor.

Avrupa arenasındaki 596. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 595 karşılaşmada 333 galibiyet ve 262 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 56,0) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 348. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 347 karşılaşmada 176 galibiyet ve 171 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 50,7) elde etti.

Anadolu Efes ile Unicaja Malaga Avrupa kupalarında bugüne kadar 16 kez karşılaşırken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 16 karşılaşmada Anadolu Efes dokuz galibiyet ve yedi mağlubiyet aldı.

Turkish Airlines Euroleague’in dördüncü haftasında Anadolu Efes, Rusya’nın CSKA Moskova takımına Sinan Erdem Spor Salonu’nda 98-80 mağlup olmuş, Unicaja Malaga ise İspanya’nın Valencia takımına rakip sahada 91-53 yenilmişti. Euroleague’de dördüncü haftanın ardından Anadolu Efes dört mağlubiyet ile 16. sırada, Unicaja Malaga ise bir galibiyet ve üç mağlubiyet ile 14. sırada yer alıyor.

Rakamlarla Anadolu Efes

Berk Demir, Yiğitcan Saybir ve Muhaymin Mustafa, Unicaja Malaga karşılaşmasında görev almaları halinde kariyerlerinde ilk kez bir Turkish Airlines Euroleague maçında forma giymiş olacaklar.

Bryant Dunston Turkish Airlines Euroleague’de forma giydiği son sekiz karşılaşmanın yedisinde sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 140 blok ile dokuzuncu sırayı Denis Marconato ile paylaşan Dunston dört blok daha yaptığı takdirde halen 144 blok ile sekizinci sırada yer alan Robertas Javtokas’ı yakalayacak.

Anadolu Efes, hücum ribaundu kategorisinde maç başına 13,25 hücum ribaundu ile tüm takımlar arasında birinci sırada bulunuyor.