anadolu efes
Anadolu Efes, dün gündeme gelen Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yıkımı konusunda resmi bir açıklama yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu ile salon konusunda sözleşmelerinin bulunduğunu ve kendilerine konu hakkında herhangi bir resmi bir tebliğ gelmediğini belirten Lacivert-Beyazlı kulüp, 2017-18 sezonu kombine satışlarına da bu duruma göre devam edeceklerini açıkladı. İşte o açıklamanın tam metni:

“Anadolu Efes Spor Kulübü, Turkish Airlines Euroleague ve Spor Toto Basketbol Ligi’ndeki iç saha maçlarını oynadığı Abdi İpekçi Spor Salonu ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Türkiye Basketbol Federasyonu yönetiminde olan Abdi İpekçi Spor Salonu ile sözleşmemiz devam etmektedir. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Kulübümüze Abdi İpekçi Spor Salonu’nun kullanımının sona erdirilmesi ya da yıkımı/tadilatı hakkında resmi bir tebliğ bulunmamaktadır.

Anadolu Efes Spor Kulübü olarak biz de bu durumda maçlarımızı Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynamayı ve 2017-2018 sezonu kombinelerimizin satışını sürdüreceğiz.

Herhangi bir neden ile 2017- 2018 sezonunda maçlarımızı başka bir salonda oynamamız halinde, Kulübümüzün ve taraftarlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına gerekli altyapı çalışmaları yapılmaktadır.

Yeni sezon için satışa sunulan kombineler, salon değişikliği yapmamız halinde yeni salon için de geçerli olacak ve bu kombinelerin koltuk geçişleri, satın alınan tribün kategorisine eşdeğer şekilde yapılacaktır.

Ayrıca taraftarlarımız, yeni salondaki koltuklarının yerini değiştirme veya salon değişikliği nedeniyle kombinelerini para iadesi alarak iptal etme hakkına da sahip olacaklardır.

Konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen taraftarlarımızdan internet sitemiz www.anadoluefessk.org‘da ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacak resmi açıklamaları takip etmelerini rica ederiz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Anadolu Efes Spor Kulübü”