Anadolu Efes – Maccabi Tel Aviv maçının hakemleri belli oldu.

Anadolu Efes – Maccabi Tel Aviv karşılaşmasında İspanya’dan Daniel Hierrezuelo, İtalya’dan Carmelo Paternico ve Karadağ’dan Milos Koljensic hakem üçlüsü düdük çalacak.

Maç önü notları

Avrupa arenasındaki 629. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 628 karşılaşmada 345 galibiyet ve 283 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 54,9) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 381. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 380 karşılaşmada 188 galibiyet ve 192 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 49,5) elde etti.

Anadolu Efes ile Maccabi Fox Tel Aviv Avrupa kupalarında bugüne kadar 25 kez karşılaşırken, Anadolu Efes 13 galibiyet ve 12 mağlubiyet aldı. İki ekip arasında FIBA organizasyonlarında oynanan 11 maçta Anadolu Efes yedi galibiyet ve dört mağlubiyet elde ederken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 14 karşılaşmada Anadolu Efes altı galibiyet ve sekiz mağlubiyet elde etti.

Turkish Airlines Euroleague’in yedinci haftasında Anadolu Efes, Yunanistan’ın Panathinaikos OPAP takımını Sinan Erdem Spor Salonu’nda 78-62 mağlup etmiş, Maccabi Fox Tel Aviv ise İspanya’nın Herbalife Gran Canaria takımına deplasmanda 84-78 yenilmişti. Euroleague’de yedinci haftanın ardından Anadolu Efes beş galibiyet ve iki mağlubiyet ile beşinci sırada, Maccabi Fox Tel Aviv ise bir galibiyet ve altı mağlubiyet ile 14. sırada yer alıyor.

Rakamlarla Anadolu Efes

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 194 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ikinciliğe yükseldi. Dunston, ikinciliği Ioannis Bourousis ile paylaşıyor. Listede ilk sırada ise 249 blok ile Fran Vazquez yer alıyor. Tibor Pleiss ise 146 blok ile aynı sıralamada dokuzuncu durumda bulunuyor. Bu kategoride sekizinci sırada 161 blok ile Victor Khryapa yer alıyor.

Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 346 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında 10. sırada yer alıyor. Listede dokuzuncu sırada 347 hücum ribaundu ile Mike Batiste bulunuyor.

Adrien Moerman, Euroleague’de forma giydiği son 10 karşılaşmanın dokuzunda sahadan çift haneli verimlilik puanı üreterek ayrıldı. Moerman ayrıca görev yaptığı son altı maçta sahadan en az bir top çalma ile ayrıldı.

Shane Larkin, Maccabi Fox Tel Aviv karşılaşmasında iki ribaund aldığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. ribaundunu almış olacak. Larkin, ayrıca 33 sayı daha kaydetmesi halinde Euroleague kariyerindeki 500. sayısına ulaşacak.

Vasilije Micic, 10 sayı kaydettiği takdirde Euroleague kariyerindeki 500. sayısına ulaşacak.

Yedi haftanın ardından 9/14 üç sayılık isabet oranı ile %64,3’lük bir oran yakalayan James Anderson, Euroleague’de en yüksek yüzdeli üç sayı atan oyuncusu konumunda. Amerikalı oyuncu ayrıca 13 sayı daha kaydettiği takdirde Euroleague kariyerindeki 1000. sayısına ulaşacak.