mccollum
Turkish Airlines Euroleague 1. hafta maçında Anadolu Efes ile Real Madrid karşı karşıya geldi.

Maç yüksek tempolu ve bol skorlu başladı. Anadolu Efes’te Dunston ve McCollum, Real Madrid’de Reyes ile Ayon ön plana çıkarken lacivert beyazlı takım televizyon molasına 13-11 geride gitti. Anadolu Efes moladan Ledo’nun üçlüğüyle dönerken Real Madrid başta Ayon önderliğinde 9-0’lık seri yakalayıp farkı 8’e çıkarınca Perasovic mola aldı. Anadolu Efes mola sonrası bu kez Muric ile dış atış isabeti bulsa da Doncic’i durduramadı ve 1. periyodu 28-19 geride tamamladı.

Real Madrid 2. periyoda Doncic liderliğinde 9-2’lik seriyle başlayıp farkı 16’ya çıkarınca Perasovic mola istedi. Moladan sonra Anadolu Efes’te Dunston, Real Madrid’de Randolph skoru sırtlarken fark 13’e inince Laso’nun molası geldi. Anadolu Efes kalan bölümde McCollum’ın devreye girmesiyle farkı tek haneye indirdi ve soyunma odasına Real Madrid’in 45-36’lık üstünlüğüyle gidildi.

3. periyotta hem tempo hem de takımların şut yüzdeleri düştü. İlk 5 dakika sonunda Real Madrid’in 52-41’lik üstünlüğüyle televizyon molasına gidildi. Anadolu Efes mola sonrası McCollum’ın sayılarıyla farkı tek haneye indirse de Real Madrid pota altında Reyes ve Ayon’u kullanarak farkı çift haneye çıkarınca Perasovic mola aldı. Anadolu Efes mola dönüşü Ledo’nun basketleriyle farkı 6’ya kadar indirdi ve son 10 dakikalık bölüme Real Madrid’in 62-56’lık üstünlüğüyle girildi.

Anadolu Efes 4. periyodun başında maçı ortaya getirse de Real Madrid’in bulduğu kolay atışlar sonrası Perasovic mola aldı. Anadolu Efes moladan iyi dönemedi ve Real Madrid’in 8-2’lik serisi sonrası fark çift haneye çıkınca Perasovic bir kez daha mola istedi. Anadolu Efes kalan bölümde Dunston ile boyalı alanda, McCollum ile serbest atış çizgisinde isabetler bulsa da Doncic’i durduramadı ve maçı 88-74 kaybederek Euroleague’e mağlubiyetle başladı.

Periyot Skorları

1. Periyot: 19-28
2. Periyot: 17-17
3. Periyot: 20-17
4. Periyot: 18-26

Skor Dağılımları

Anadolu Efes: Ledo 17, McCollum 26, Motum 4, Stimac 7, Muric 3, Dunston 17

Real Madrid: Causeur 6, Randolph 12, Doncic 27, Reyes 10, Ayon 16, Carroll 6, Kuzmic 2, Taylor 3