Anadolu Efes – Galatasaray Doğa Sigorta maç önü notları:

Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 16. hafta maçında Galatasaray Doğa Sigorta’yı konuk ediyor. 27 Ocak 2019, Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 15:15’te başlayacak ve Tivibu Spor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 15. haftasında Anadolu Efes, Afyon Belediyespor’u Sinan Erdem Spor Salonu’nda 97-78 mağlup etmiş, Galatasaray Doğa Sigorta ise Gaziantep Basketbol’a deplasmanda 71-67 yenilmişti. Ligde 15. haftanın ardından Anadolu Efes 11 galibiyet ve üç mağlubiyet ile ikinci, Galatasaray Doğa Sigorta ise sekiz galibiyet ve altı mağlubiyet ile beşinci sırada bulunuyor.

Ligin ilk yarısında iki takım arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Anadolu Efes 73-70 kazanmıştı.

Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta maçı ile birlikte Türkiye’deki 1494. resmi maçına çıkacak. Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde bugüne kadar 1363, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 22, Türkiye Kupası’nda 105, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Kupası’nda iki ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası’nda bir kez mücadele etti.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 1364. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, birinci ligde bugüne kadar oynadığı 1363 karşılaşmada 1050 galibiyet, 310 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti. (galibiyet yüzdesi: % 77,04)

Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta ile bugüne kadar oynadığı 108 karşılaşmada 80 galibiyet ve 28 mağlubiyet aldı.

İki ekip arasında Türkiye Ligi’nde oynanan 99 karşılaşmanın 72’sinde Anadolu Efes galip gelirken, iki ekip arasında Türkiye Kupası’nda bugüne kadar oynanan sekiz karşılaşmanın yedisi Anadolu Efes, biri Galatasaray Doğa Sigorta lehine sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda bugüne kadar Anadolu Efes ile Galatasaray Doğa Sigorta arasında oynanan tek karşılaşmada ise gülen taraf Anadolu Efes oldu.