brown
Anadolu Efes – Brose Bamberg maç önü notları şu şekilde:

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague 15. hafta karşılaşmasında 29 Aralık 2017, Cuma günü Almanya’nın Brose Bamberg takımını konuk ediyor.

Karşılaşmaya ev sahipliği yapacak olan KIA, basketbolseverlerin Ataköy-Şirinevler metro ve metrobüs duraklarından Sinan Erdem Spor Salonu’na konforla ulaşabilmesi için Niro araçlarını tahsis edecek. KIA ayrıca, basketbolseverlerin salona giriş yaptıkları andan itibaren eğlence ve coşkuyla buluşmasına da yardımcı olacak.

Anadolu Efes Fan Club üyeleri de bu maç öncesinde Atrium Teras Bistro’da buluşabilecek. Taraftarlar, metro-metrobüs duraklarına 2, Sinan Erdem Spor Salonu’na ise 5 dakika yürüme mesafesinde olan Atrium Teras Bistro’da yapacakları harcamalarda yüzde 20 indirimden faydalanabilecek.

Avrupa arenasındaki 606. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 605 karşılaşmada 336 galibiyet ve 269 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 55,5) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 358. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 357 karşılaşmada 179 galibiyet ve 178 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 50,1) elde etti.

Anadolu Efes ile Brose Bamberg Avrupa kupalarında bugüne kadar altı kez karşılaşırken, Turkish Airlines Euroleague’de oynanan altı karşılaşmanın ikisi Anadolu Efes, dördü Brose Bamberg lehine sona erdi.

Turkish Airlines Euroleague’in 14. haftasında Anadolu Efes, Yunanistan’ın Olympiacos takımına Sinan Erdem Spor Salonu’nda 61-58 mağlup olmuş, Brose Bamberg ise İspanya’nın Real Madrid takımına evinde 81-66 yenilmişti. Euroleague’de 14. hafta sonunda Anadolu Efes üç galibiyet ve 11 mağlubiyet ile 16. sırada, Brose Bamberg ise altı galibiyet ve sekiz mağlubiyet ile 11. sırada yer alıyor.

Rakamlarla Anadolu Efes

Berk Demir ve Muhaymin Mustafa, Brose Bamberg karşılaşmasında görev almaları halinde kariyerlerinde ilk kez bir Turkish Airlines Euroleague maçında forma giymiş olacaklar.

Bryant Dunston, Turkish Airlines Euroleague’de bugüne kadar yaptığı 158 blok ile Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında sekizinciliğini sürdürdü. Listede yedinci sırada 160 blok ile Stephane Lasme bulunuyor.

Dunston, bir top çaldığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmasına ulaşacak. Amerikalı oyuncu ayrıca Euroleague’de forma giydiği son 12 karşılaşmanın 11’inde sahadan en az bir blok yaparak ayrıldı.

Krunoslav Simon Euroleague’de görev yaptığı son 12 karşılaşmanın 11’inde sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

Brock Motum Euroleague’de kullandığı son 17 serbest atışı da sayıya çevirdi.

Zoran Dragic beş asist daha yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. asistine ulaşacak.

Vladimir Stimac 18,21 verimlilik puanı ortalaması ile Euroleague’de en değerli oyuncular sıralamasında altıncı durumda yer alıyor.

Stimac ayrıca maç başına 7,93 ribaunt ile Euroleague’de en çok ribaundu alan oyuncular arasında birinci, 3,93 hücum ribaundu ile yine ilk sırada yer alıyor.

Bryant Dunston maç başına 1,57 blok ortalaması ile ligde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında birinci durumda yer alıyor.

Ergin Ataman Brose Bamberg karşılaşması ile birlikte Turkish Airlines Euroleague kariyerindeki 200. maçına çıkacak.

Anadolu Efes, toplam ribaunt kategorisinde maç başına 35,79 ribaunt ile tüm takımlar arasında üçüncü sırada yer alırken, hücum ribaundu sıralamasında ise maç başına 12,79 hücum ribaundu ile ikinci sırada bulunuyor.