Anadolu Efes 82-84 Real Madrid (Maç Özeti – VİDEO)

Dengeli geçen ilk çeyrekte Anadolu Efes, ilk bölümde Micic ve Beaubois’dan skor bulurken, Real Madrid de temsilcimize Randolph’un üçlükleriyle karşılık verdi. Çeyreğin sonunda Pleiss’tan 11 sayılık bir hücum katkısı alan Efes karşısında Real, Llull ve Campazzo’nun sayılarıyla dengeyi korudu ve ilk çeyrek 23-23 sona erdi.

İkinci periyotta Real Madrid boyalı alanda Ayon’u iyi kullanınca 28-32 öne geçti. Hücum olarak periyoda iyi başlamayan Efes, Larkin’in oyuna girmesiyle toparlandı. Doğuş ve Beaubois’dan da birer basket katkı alan Efes, çeyrek sonunda Moerman’ın da devreye girmesiyle 47-40 ile maçtaki en büyük farkı yakaladı ve devreyi 52-45 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta ise Anadolu Efes fırtına gibi esti. Larkin’in üçlükleriyle havaya giren temsilcimiz, peş peşe top kayıpları yapan Real Madrid karşısında farkı çift hanelere çıktı. Molalardan da istediği gibi dönemeyen Real karşısında Micic’in de devreye girmesiyle farkı 15’e çıkaran Efes, son çeyreğe de 74-60 önde girdi.

Real son çeyreğe iyi başladı ve 8-0’lık seriyle farkı tek hanelere çekti. İkili oyunlarla Ayon’u etkili kullanan Real maça yeniden ortak oldu. Hücumda ilk saha içi isabetini Larkin ile bulan Efes, hücumlardan boş dönmeye başlayınca Real bitime 17 saniye kala Llull’un serbest atışlarıyla öne geçti. Son hücumu Micic ile değerlendiremeyen Efes, maçı 82-84 kaybetti.