rodriguez
EuroBasket 2017 çeyrek final maçında Almanya ile İspanya karşı karşıya geldi. İspanya ilk yarısı dengede geçen maçın 3. periyodunda oyuna ağırlığını koydu ve Almanya’yı devirerek yarı final biletini aldı.

Almanya maça iyi başladı ve Schröder önderliğinde 11-2’lik seri yakalayınca İspanya mola aldı. İspanya mola dönüşü pota altında Pau Gasol’u iyi kullanarak farkı kapattı ve 1. periyot Almanya’nın 19-16’lık üstünlüğüyle sonuçlandı.

İspanya 2. periyotta benchten gelen Oriola’nın sayılarıyla skoru eşitleyince Almanya mola istedi. İspanya molanın ardından 5-0’lık seri yakalayınca Almanya bir kez daha molaya başvurdu. Mola sonrası Theis’tan iyi katkı alan Almanya oyundan kopmadı ve soyunma odasına İspanya’nın 34-33’lük üstünlüğüyle gidildi.

Almanya 3. periyoda Schröder ve Thiemann ikilisiyle iyi başlarken üst üste 3 dış atış isabeti bulan İspanya rakibine molayı aldırdı. Kalan bölümde Marc Gasol’un 9 sayısıyla farkı çift haneye çıkaran İspanya son 10 dakikalık bölüme 65-53 önde girdi.

Almanya 4. periyoda Schröder ile hızlı bir giriş yapsa da İspanya’nın 4-0’lık serisi sonrası erken bir mola aldılar. Almanya mola dönüşü maça Theis’ın sayılarıyla tutunmaya çalışırken bitime 5 dakika kala İspanya molası geldi. İspanya moladan 7-1’lik seriyle dönünce Almanya yine molaya başvurdu. Almanya kalan bölümde Schröder ile bir atak yapsa da İspanya rakibinin kendisine yaklaşmasına izin vermedi ve maçı 84-72 kazanarak yarı finale yükseldi.

Almanya 72-84 İspanya (Maç Özeti – VİDEO)