Almanya Birinci Basketbol Ligi takımlarından Alba Berlin ile 2 yıllık sözleşme imzalayan baş antrenör Ahmet Çakı, Alman ekibinin uluslararası alanda kendisini ispat etmek için iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

Alba Berlin’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Çakı, Alba Berlin’in üst yöneticisi (CEO) Marco Baldi ve kulübün sportif direktörü Himar Ojeda’nin kendisiyle aynı basketbol vizyonunu paylaştıklarını ve birlikte çok şey başarabileceklerine inandığını kaydederek, “Türkiye’de geçirdiğim başarılı yıllardan sonra, uluslararası alanda kendimi ispat etmek için iyi bir fırsat.” dedi.

Çakı, takımda iyi bir uyumun olması ve her oyuncunun gelişme sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Alba Berlin’in CEO’su Baldi de Çakı’yı yıllardan beri tanıdığını ifade ederek, yeni başantrenörün gelişme sağlayacağına ve bilgisine inandığını kaydetti. Başka cazip tekliflere rağmen Türk teknik adamın Alba Berlin’i tercih etmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Baldi, Çakı ile başarılı bir iş birliği içinde olacaklarına inandığını aktardı.

Kulübün sportif direktörü Ojeda da Ahmet Çakı’nın genç ve ümit veren bir antrenör olmasına rağmen şimdiye kadar büyük başarılara imza attığını ve kendisini bir çok yerde ispatladığını belirtti.
40 yaşındaki antrenörün Anadolu Efes ile Avrupa Ligi’nde ve Türkiye finallerinde tecrübe kazandığını ifade eden Ojeda, Çakı’nın önderliğinde Alba Berlin’in ulusal alandaki yerini sağlamlaştırmak ve uluslararası düzeyde de başarılı olmak istediklerini kaydetti.

Kaynak: AA