akgun-altug
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Sakarya Büyükşehir Basketbol’un başkanı Akgün Altuğ, “Ülkemizi ve şehrimizi Avrupa arenasında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Basketbol Spor Kulübü, Avrupa’nın en büyük üçüncü organizasyonu olan Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde gruplara katılabilmek için ön eleme oynayacak. 11 Temmuz Çarşamba günü çekilecek ön eleme kuralarının ardından Sakarya Büyükşehir Basketbol’un rakibi belli olacak.

26 takımın doğrudan katıldığı Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde dört grupta sekiz takım üst tur mücadelesi için parkeye çıkacak. Sakarya Büyükşehir Basketbol, ön elemeye üçüncü turdan katılacak. 1 ve 2. ön eleme turları sonunda 3. ön elemeye çıkan 6 takımdan biri Sakarya Büyükşehir Basketbol’un rakibi olacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Akgün Altuğ, “Tarihimizde ilk defa mücadele ettiğimiz Basketbol Süper Ligi’nde Play-offlara kaldık. Dolayısıyla yeni sezonda ülkemizi Avrupa’da temsil etmeye hak kazandık.11 Temmuz’da çekilecek kuraların ardından FİBA Şampiyonlar Ligi’nde gruplara katılmak için mücadele edeceğiz. Ülkemizi ve şehrimizi Avrupa arenasında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Heyecanlıyız. İnşallah güzel bir sezon daha bizleri bekliyor olacak.” dedi.