Adrien Moerman Final Four öncesi Sporx.com’dan Hakan Celep’e özel açıklamalar yaptı.

“Anadolu Efes, kadrosunu yeni baştan kurdu. 9 yeni oyuncu transfer edildi ama sezonun ilk maçından bu yana uyuşan bir kimya gördük. Bu başarının perde arkasını anlatabilir misin?”

– Koç ile birlikte doğru takım, muhteşem karakterler ve muhteşem yetenekler biraradaydı. Sezon başlayalı 6-7 ay oldu ancak yine de böyle bir kimya oturtabilmek kolay değil. Takımdaki tüm oyuncular saygılı ve iyi insanlar. Koçumuz da hepimizi çok iyi yönetti. Motiveydik ve sezon boyunca böyle devam ettik.

“Sezon içerisinde birçok iniş çıkış yaşadınız. Sence kırılma maçları ve noktaları hangileriydi?”

– Büyük takımlara karşı her zaman iyi performanslar gösterdik. Burada Fenerbahçe’yi yendik. Deplasmanda Baskonia’yı mağlup ettik. Burada Barcelona’yı yenerek ev sahibi avantajını elde ettik ve kendimize daha fazla güvenmeye başladık. Tüm oyuncular da başarıya açtı. Antrenmanları iyi geçirdik ve maçlarda birlikte mücadele ettik. Bu nedenle mutluyum.

“FINAL FOUR’DA HERKES HERKESİ YENEBİLİR”

“Final Four her zaman sürprizlere gebedir. Anadolu Efes’in Final Four’daki şansını nasıl görüyorsun?”

– Favori görülmemek her zaman iyidir. Kimsenin bizi favori görmemesi de ayrı bir motivasyon sebebi. Barcelona serisinde de çok iyi oynadık ve bunu da beklemiyordu insanlar. Bence Final Four’da herkes herkesi yenebilir. Fenerbahçe’ye karşı çok zorlu bir maç oynayacağız. Bu sezon 6 kez karşılaştık. Çok iyi bir mücadele olacağını düşünüyorum.

“Tecrübenin tek maçlı sistemlerdeki önemine vurgu yapılır. Bu dezavantajı nasıl aşmayı planlıyorsunuz?”

– Tecrübe bazen önemlidir, bazen değildir. Final Four’da tecrübeden çok mücadele önemli. İlk dakikadan son dakikaya kadar mücadele etmeniz gerekiyor. En iyi basketbolu oynamayı istiyoruz.

“FINAL FOUR’A İNANMAYA BAŞLAMIŞTIK”

“Sezonun ilk hava atışından önce Final Four’u ve belki de ötesini bekliyor muydu?”

– Başlangıçta böyle şeyler düşünmüyorduk. Herkesin herkesi yenebileceğini düşünüyorduk. Sezon başlayıp galibiyetler almaya başlayınca inanmaya başladık. Deplasmanda 7, evimizde sadece 3 mağlubiyet aldık. Barcelona’ya karşı iyi bir seri çıkardık. Tüm bunlardan sonra bu sezon bir şeyler olacağını düşünüyorduk elbette. Dolayısıyla sezon içerisinde Final Four’a inanmaya başlamıştık.

“KOÇ ATAMAN’IN BANA GÜVENMESİ ÖNEMLİYDİ”

“Barcelona’daki Moerman ile Anadolu Efes’teki Moerman arasında büyük farklar var. Bu sezonki performansınla en iyi 4 numaralar arasında gösterilmeye başlandın. Ne düşünüyorsun?”

– Öncelikle, koç Ergin Ataman’ın bana güvenmesi önemliydi. Bana daha fazla özgürlük verdi. Bir şeyler yapma cesaretini Barcelona’da bulmak zordu ancak koç Ataman bana bu özgüveni verdi. İstediğim her şeyi yapmaya başladım ve takımıma daha fazla yardım etmeye başladım. Takım arkadaşlarım da bana çok yardım ediyor. Oyun kurucularımız iyi pozisyondayken beni buluyor. Antrenmanları daha iyi yaptım, koçlar beni daha iyi çalıştırdı, daha iyi takım arkadaşları vardı ve bu nedenle böyle bir gelişim oldu.

“DAHA FAZLA GÜLDÜRMEK İSTİYORUZ”

“Anadolu Efes taraftarlarına mesajın nedir?”

– Bu sezon bize çok büyük destek ve enerji verdiler. Playofflarda da bize çok yardımcı oldular. Onlara teşekkür ediyorum ama aslında hissettiğim duygu çok daha fazlası. Onların yüzlerini daha fazla güldürmek istiyoruz.