22 Şubat Cuma akşamı Ankara Spor Salonu’nda Slovenya’yı 77-58 yenerek grup liderliği iddiasını sürdüren A Milli Erkek Takımımızda, 14 kişilik kadroda bulunan isimlerden Doğuş Balbay, İspanya’ya giden kafilede yer almadı.

12 Dev Adam, 2019 FIBA Dünya Kupası elemelerindeki son maçını 25 Şubat Pazartesi akşamı TSİ 21.30’da Tenerife’deki Santiago Martin Spor Salonu’nda İspanya ile oynayacak.

Millilerimiz Ankara’da yendiği rakibini deplasmanda da mağlup ederse, 2019 FIBA Dünya Kupası’na I Grubu’nu lider tamamlamış olarak gidecek.

A Milli Erkek Takımımız Tenerife’deki ilk antrenmanını yaptı

Öte yandan 12 Dev Adam, Tenerife’deki ilk antrenmanına Cumartesi akşam saatlerinde, maça da ev sahipliği yapacak olan Santiago Martin Spor Salonu’nda çıktı.

Antrenmanı Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Akar ve Hüseyin Beşok, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün ve TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım da takip etti.

Başantrenör Ufuk Sarıca yönetiminde bir saat süren antrenmana ısınma hareketleriyle başlayan Millilerimiz, daha sonra İspanya maçının hücum setleri üzerinde çalıştı. A Milli Erkek Takımımız, antrenmanın son bölümünde ise şut çalışması yaptı.